iPhone Bataryamı Değiştirmeli miyim?

iPhone bataryanızın ne zaman değiştirmeniz gerektiği hakkınızda net bir fikir sahibi değilseniz bu makalemiz size yardımcı olabilir

Şarj edilebilir pil çeşitleri zamanla ve kullanmaya bağlı kendi özelliğini kaybeder ve şarjınızın daha az gitmesine sebep olur.

Sadece Apple ürünlerinde değil tüm şarj edilebilir piller zamanla aşınmaya başlar ve bunun tek çözümü batarya değişikliğidir. Apple, geçtiğimiz zamanlarda telefonunuzun sağlıklı pil şarj döngüsü 500 defadır. Daha sonrasında ürünlerinizin batarya değişikliğini önermiştir.

Firma kullanıcılarının daha bilinçli olmasını sağlayabilmek adına, iOS 12 sürümünde telefonunuzun pil sağlık durumuna bakmanız için düzenleme yapmıştı, fakat cihazınızı bu zamana kadar kaç defa şarja taktığınızı göstermemektedir.

Mha elektronik olarak sizlere tavsiyemiz, bataryanız %80 seviyesinin altına düştü ise pil değişikliği yapmanız.

iPhone Batarya Ayarı için Aşağıda bulunan görsel adımları takip ederek pil sağlık durumunu kontrol edebilisiniz

 
 

batikenttelefontamiri.com-iphone-ayarlar
batikenttelefontamiri.com-pil-saglik-ayarlari
  • Ayarlar>pil sekmesine gidin.
  • Pil sağlığı seçeneğini seçin.

% hesaplaması sizin bataryanızın sağlık durumuna istinaden yapılmaktadır. Eğer ki pil sağlığınız telefonunuz için yeterli verimliliğe sahip ise ” En Yüksek Performans Yeterliliği” sekmesinin altında “Piliniz şu anda olması gereken en yüksek performansı destekliyor” cümlesini göreceksiniz. 

Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapmanız Gerekenler ?

Cihazınızı aktif kullandığınızdan veya yedek bir telefonunuz olmadığından, pilinizi değiştirmeye fırsat bulamıyor musunuz? MHA elektronik, müşterilerinin kesintisiz telefon görüşmesini sağlayabilmek adına, teknik serviste telefonunuz var ise, kullanıcının mağdur olmaması adına yedek telefon vermekte. Batıkent telefon tamiri hizmeti veren MHA elektronik, batarya değiştirme işlemini 1 saat içerisinde gerçekleştirmekte. Şuan telefonumun bataryasını yine değiştiremem diyorsanız, sizlere tavsiyemiz üzerine pil ömrünü  biraz daha uzatabilirsiniz.

  • Arkaplan uygulamalarını şiddetle kapatmanızı öneriyoruz ( performans ve pil ömrününde çok büyük rolü var)
  • Konum servislerini kapatın. 
  • Ekran parlaklığının otomatik ayarda olduğuna dikkat edin. (Otomatik mod açık olsun)
  • Hücresel veri gerekmedikçe LTE bağlantısında olmasın.  Tavsiyemiz 3G modunda olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.